Bourns Inc. CM322522-390KL
Part No.:
CM322522-390KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuCM322522-390KL.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CM322522
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
65 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
6.4Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)