Bourns Inc. CM322522-3R3KL
Part No.:
CM322522-3R3KL
Datasheet:
AnpuCM322522-3R3KL.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 180MA 1.2OHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
65MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)