Bourns Inc. CM322522-R15ML
Part No.:
CM322522-R15ML
Datasheet:
AnpuCM322522-R15ML.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 230MA 720MOHM SM
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
230 mA
DC Resistance (DCR):
720mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)