Bourns Inc. CM322522-R33KL
Part No.:
CM322522-R33KL
Datasheet:
AnpuCM322522-R33KL.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 330MA 350MOHM SM
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
330 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
190MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)