Bourns Inc. CMH322522-120KL
Part No.:
CMH322522-120KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AnpuCMH322522-120KL.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 140MA 2.5 OHM SMD
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CMH322522
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)