Bourns Inc. CVH252009-R47M
Part No.:
CVH252009-R47M
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
AnpuCVH252009-R47M.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 1.8A 40 MOHM SMD
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CVH252009
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)