Bourns Inc. CW100505-9N5J
Part No.:
CW100505-9N5J
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AnpuCW100505-9N5J.pdf
Description:
FIXED IND 9.5NH SMD
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CW100505
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
9.5 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)