Bourns Inc. CW105550A-1N5D
Part No.:
CW105550A-1N5D
Datasheet:
AnpuCW105550A-1N5D.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 1.04A 70MOHM SMD
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
1.04 A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
16 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)