Bourns Inc. CW105550A-24NJ
Part No.:
CW105550A-24NJ
Datasheet:
AnpuCW105550A-24NJ.pdf
Description:
FIXED IND 24NH 400MA 300MOHM SMD
Inductance:
24 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.7GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)