Bourns Inc. CW105550A-82NJ
Part No.:
CW105550A-82NJ
Datasheet:
AnpuCW105550A-82NJ.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 150MA 1.25OHM SMD
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
1.25Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1.5GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)