Bourns Inc. CW105550A-9N5J
Part No.:
CW105550A-9N5J
Datasheet:
AnpuCW105550A-9N5J.pdf
Description:
FIXED IND 9.5NH 680MA 200MOHM SM
Inductance:
9.5 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
680 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)