Bourns Inc. CW161009A-30NJ
Part No.:
CW161009A-30NJ
Datasheet:
AnpuCW161009A-30NJ.pdf
Description:
FIXED IND 30NH 600MA 144MOHM SMD
Inductance:
30 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
144mOhm Max
Q @ Freq:
37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.25GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)