Bourns Inc. CW161009A-56NJ
Part No.:
CW161009A-56NJ
Datasheet:
AnpuCW161009A-56NJ.pdf
Description:
FIXED IND 56NH 600MA 250MOHM SMD
Inductance:
56 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
32 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)