Bourns Inc. CW161009A-5N6J
Part No.:
CW161009A-5N6J
Datasheet:
AnpuCW161009A-5N6J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 700MA 190MOHM SM
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Q @ Freq:
16 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
5.5GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)