Bourns Inc. CW161009A-8N7J
Part No.:
CW161009A-8N7J
Datasheet:
AnpuCW161009A-8N7J.pdf
Description:
FIXED IND 8.7NH 700MA 100MOHM SM
Inductance:
8.7 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.6GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)