Bourns Inc. CW161009A-R10J
Part No.:
CW161009A-R10J
Datasheet:
AnpuCW161009A-R10J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 400MA 580MOHM SM
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
580mOhm Max
Q @ Freq:
34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)