Bourns Inc. CW201212-3N9J
Part No.:
CW201212-3N9J
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AnpuCW201212-3N9J.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 600MA 60MOHM SMD
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CW201212
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
60mOhm
Q @ Freq:
60 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)