CW201212-R91J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CW201212-R91J.
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | CW201212 | CW201212 | CW201212 | CW201212 | CW201212 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | Ferrite | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 470 nH | 330 nH | 27 nH | 220 nH | 68 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 250 mA | 200 mA | 600 mA | 300 mA | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.72Ohm | 1.65Ohm | 120mOhm | 1.1Ohm | 270mOhm |
| Q @ Freq | 33 @ 100MHz | 45 @ 250MHz | 60 @ 500MHz | 50 @ 250MHz | 60 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 375MHz | 800MHz | 2.6GHz | 860MHz | 1.45GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz | 100 MHz | 250 MHz | 100 MHz | 200 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) | 0.059" (1.50mm) |