Bourns Inc. CW252016-12NK
Part No.:
CW252016-12NK
Datasheet:
AnpuCW252016-12NK.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 600MA 90 MOHM SMD
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)