Bourns Inc. CW252016-18NJ
Part No.:
CW252016-18NJ
Datasheet:
AnpuCW252016-18NJ.pdf
Description:
FIXED IND 18NH 600MA 110MOHM SMD
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:
2.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)