Bourns Inc. CW252016-R18J
Part No.:
CW252016-R18J
Datasheet:
AnpuCW252016-R18J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 500MA 770MOHM SM
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
770mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
750MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)