Bourns Inc. PM1812-821J-RC
Part No.:
PM1812-821J-RC
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AnpuPM1812-821J-RC.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
Series:
PM1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
30 mA
DC Resistance (DCR):
35Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)