Bourns Inc. SRN5030HA-220M
Part No.:
SRN5030HA-220M
Datasheet:
AnpuSRN5030HA-220M.pdf
Description:
IND,5X5X3MM,22UH20%,1.4A,150C,SH
Series:
SRN5030HA
Product Status:
Active
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)