Bourns Inc. SRP4012-2R2M
Part No.:
SRP4012-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH SMD
Series:
SRP4012
Product Status:
Not For New Designs
Material - Core:
Iron
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.185" L x 0.157" W (4.70mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)