Bourns Inc. SRR0604-331KL
Part No.:
SRR0604-331KL
Datasheet:
AnpuSRR0604-331KL.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 200MA 2.1OHM SMD
Series:
SRR0604
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
DC Resistance (DCR):
2.1Ohm Max
Q @ Freq:
18 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)