Bourns Inc. SRR4528A-151M
Part No.:
SRR4528A-151M
Datasheet:
AnpuSRR4528A-151M.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 480MA 905MOHM SM
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
480 mA
Current - Saturation (Isat):
290mA
DC Resistance (DCR):
905mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)