Bourns Inc. SRR4528A-220M
Part No.:
SRR4528A-220M
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
AnpuSRR4528A-220M.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.1A 179MOHM SMD
Series:
SRR4528A
Package/Case:
Nonstandard, Corner Terminals
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
720mA
DC Resistance (DCR):
179mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)