Bourns Inc. SRR4818A-390M
Part No.:
SRR4818A-390M
Datasheet:
AnpuSRR4818A-390M.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 800MA 540MOHM SMD
Series:
SRR4818A
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
530mA
DC Resistance (DCR):
540mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)