Bourns Inc. SRU1063A-101Y
Part No.:
SRU1063A-101Y
Package:
4-SMD
Datasheet:
AnpuSRU1063A-101Y.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.1A 320MOHM SMD
Series:
SRU1063A
Package/Case:
4-SMD
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)