Bourns Inc. SRU8045A-470Y
Part No.:
SRU8045A-470Y
Package:
4-SMD
Datasheet:
AnpuSRU8045A-470Y.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.45A 270MOHM SMD
Series:
SRU8045A
Package/Case:
4-SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.45 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
270mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)