Delevan 160R-393HS
Part No.:
160R-393HS
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Anpu160R-393HS.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 135MA 7 OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
160R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
135 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max):
0.080" (2.03mm)