Delevan 3094-153FS
Part No.:
3094-153FS
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Anpu3094-153FS.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
3094
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
115 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max):
0.140" (3.56mm)