Delevan P160-104GS
Part No.:
P160-104GS
Datasheet:
AnpuP160-104GS.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 163MA 4.6OHM SMD
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
163 mA
Current - Saturation (Isat):
153mA
DC Resistance (DCR):
4.6Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)