Delevan P160-122GS
Part No.:
P160-122GS
Datasheet:
AnpuP160-122GS.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 1.254A 78MOHM SM
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1.254 A
Current - Saturation (Isat):
1.381A
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)