Delevan P160-123GS
Part No.:
P160-123GS
Datasheet:
AnpuP160-123GS.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 441MA 630MOHM SMD
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
441 mA
Current - Saturation (Isat):
438mA
DC Resistance (DCR):
630mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)