Delevan P160-124GS
Part No.:
P160-124GS
Datasheet:
AnpuP160-124GS.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 157MA 5 OHM SMD
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
157 mA
Current - Saturation (Isat):
139mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)