Delevan P160-152GS
Part No.:
P160-152GS
Datasheet:
AnpuP160-152GS.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.195A 86MOHM SM
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1.195 A
Current - Saturation (Isat):
1.261A
DC Resistance (DCR):
86mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)