Delevan P160-182GS
Part No.:
P160-182GS
Datasheet:
AnpuP160-182GS.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 1.149A 93MOHM SM
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1.149 A
Current - Saturation (Isat):
1.16A
DC Resistance (DCR):
93mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)