Delevan P160-223GS
Part No.:
P160-223GS
Datasheet:
AnpuP160-223GS.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
334 mA
Current - Saturation (Isat):
326mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)