Delevan P160-273GS
Part No.:
P160-273GS
Datasheet:
AnpuP160-273GS.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 320MA 1.2 OHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
320 mA
Current - Saturation (Isat):
293mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)