Diodes Incorporated AP139-33WL-7
Part No.:
AP139-33WL-7
Datasheet:
AnpuAP139-33WL-7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT25
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.45V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)