AP2205-50W5-7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AP2205-50W5-7.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | TO-243AA | SC-74A, SOT-753 | SC-74A, SOT-753 | TO-243AA | TO-243AA |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Output Configuration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | Fixed | Adjustable | Fixed | Fixed | Fixed |
| Number of Regulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V | 1.24V | 1.8V | 3.3V | 5V |
| Voltage - Output (Max) | - | 22V | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 150mA | 0.5V @ 150mA | - | 0.5V @ 150mA | 0.5V @ 150mA |
| Current - Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current - Quiescent (Iq) | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) | 60dB (100Hz ~ 1kHz) |