Diodes Incorporated AP7354-15FS4-7
Part No.:
AP7354-15FS4-7
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuAP7354-15FS4-7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 4DFN
Package/Case:
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.75V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
0.6 µA
Protection Features:
Over Current
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)