EIC SEMICONDUCTOR INC. 1.5KE30CBULK
Part No.:
1.5KE30CBULK
Manufacturer:
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Description:
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC DO201
Manufacturer:
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Series:
1.5KE6.8C
Packaging:
Bag
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24.3V
Voltage - Breakdown (Min):
27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)