EIC SEMICONDUCTOR INC. 1.5KE33CABULK
Part No.:
1.5KE33CABULK
Manufacturer:
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO201
Manufacturer:
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Series:
1.5KE6.8C
Packaging:
Bag
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)