EIC SEMICONDUCTOR INC. 1.5KE39BULK
Part No.:
1.5KE39BULK
Manufacturer:
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Description:
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC DO201
Manufacturer:
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Packaging:
Bag
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
31.6V
Voltage - Breakdown (Min):
35.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
56.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
26.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)