EPSON FA-118T 32.0000MA30X-K3
Part No.:
FA-118T 32.0000MA30X-K3
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuFA-118T 32.0000MA30X-K3.pdf
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA-118T
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SMD (1.6x1.2)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)