EPSON FA-20H 38.40M-80AAAAH40REB
Part No.:
FA-20H 38.40M-80AAAAH40REB
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA-20H
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Operating Temperature:
Ratings:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
1. How to order FA-20H 38.40M-80AAAAH40REB on Anpu?
3. Are the FA-20H 38.40M-80AAAAH40REB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA-20H 38.40M-80AAAAH40REB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
Series FA-238 FA-238 FA-238 FA-128 FA-20H
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 24 MHz 24 MHz 25 MHz 32 MHz 16 MHz
Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±20ppm ±10ppm
Frequency Tolerance ±30ppm ±50ppm ±50ppm ±10ppm ±10ppm
Load Capacitance 12pF 18pF 18pF 10pF 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms 60 Ohms 50 Ohms 60 Ohms 80 Ohms
Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -20°C ~ 75°C
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - - - 4-SMD (2x1.6) -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.020" (0.50mm) 0.022" (0.55mm)