EPSON SG-8018CG 167.3728M-TJHSA0
Part No.:
SG-8018CG 167.3728M-TJHSA0
Datasheet:
AnpuSG-8018CG 167.3728M-TJHSA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 167.3728MHZ CMOS SMD
Series:
SG-8018
Frequency:
167.3728 MHz
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8.1mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)