EPSON SG-8018CG 81.0000M-TJHSA0
Part No.:
SG-8018CG 81.0000M-TJHSA0
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSG-8018CG 81.0000M-TJHSA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 81.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8018
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
81 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8.1mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)